Regulamin Księgarni internetowej www.greenmink.pl

Postanowienia ogólne

Przepisy niniejszego Regulaminu dotyczą konsumentów korzystających ze sklepu internetowego marki greenmink.pl dostępnego na stronie www.greenmink.pl. Konsumenci zobowiązują się do zapoznania się z niniejszym Regulaminem, oraz do jego przestrzegania i stosowania.

Wszystkie ceny podane w sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Przy wysyłce towarów na terenie Polski ceny nie są obciążone żadnymi dodatkowymi opłatami lub podatkami.

Złożenie zamówienia

Zamówienia można składać poprzez witrynę internetową (księgarnię internetową), jak również pocztą elektroniczną sprzedaz@greenmink.pl i telefonicznie: 41 368 21 44 w. 259 lub poprzez infolinię 801 163 160.

Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

Zawartość witryny księgarni internetowej nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego (pełni jedynie rolę informacji handlowej), a zatem złożenie zamówienia przez Klienta nie oznacza natychmiastowego zawarcia umowy. Klient, składając zamówienie, składa ofertę kupna zamawianych przedmiotów, zgodnie z informacją na ich temat znajdującą się w momencie zamówienia w witrynie Księgarni.

W przypadku złożenia zamówienia przez Klienta drogą internetową, momentem zawarcia umowy kupna-sprzedaży jest moment potwierdzenia przyjęcia zamówienia drogą mailową.

W przypadku złożenia zamówienia przez Klienta telefonicznie, momentem zawarcia umowy kupna-sprzedaży jest moment przyjęcia zamówienia przez obsługę księgarni do realizacji. Domniemywa się, że sprzedawca przyjął zamówienie do realizacji bezpośrednio w momencie złożenia zamówienia telefonicznie, chyba że obsługa księgarni zastrzegła konieczność późniejszego potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji. W takim przypadku, zastosowanie ma punkt regulaminu dotyczący zamówień składanych przez Internet.

Zespół Księgarni internetowej www.greenmink.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. W każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy) prezentowane na witrynie internetowej księgarni w dniu złożenia przez Klienta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 10 dni od daty zakupu Klient ma prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

Realizacja zamówienia

Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie numeru telefonu, umożliwiającego naszemu pracownikowi weryfikację rzetelności złożonego zamówienia. Potwierdzenie przyjęcia zamówienia zostanie przesłane pocztą elektroniczną. Księgarnia może odmówić realizacji zamówienia, którego rzetelności nie udało się potwierdzić.

Moment e-mailowego potwierdzenia złożenia zamówienia przez sprzedawcę jest okazją do ewentualnego skorygowania błędnie podanych danych osobowych lub błędnie dokonanego zamówienia. Późniejsze dokonanie zmian w zamówieniu może być utrudnione, gdyż od momentu potwierdzenia zamówienia przez sprzedawcę zostaje ono skierowane do realizacji i towar może znajdować się już w drodze do zamawiającego. Niemniej, obsługa sklepu dołoży wszelkich starań, aby w każdym momencie, nawet po zawarciu umowy kupna- sprzedaży, umożliwić zamawiającemu zmianę danych do dostawy, a także (do momentu wysłania przesyłki) zmianę treści zamówienia, włącznie z rezygnacją przez zamawiającego z zakupu (odstąpienia od umowy). W uzasadnionych przypadkach Księgarnia zastrzega sobie możliwość odmowy realizacji zamówienia, ograniczenia sposobu płatności lub zażądania przedpłaty.

Kupon rabatowy

Kupon rabatowy upoważnia do zniżki przy zakupach w księgarni internetowej w terminie określonym na kuponie rabatowym. Kupon rabatowy  może upoważniać do zniżki  wyrażonej w wartości kwotowej wyrażonej w złotówkach lub wartości procentowej, wyrażonej w %. Kupon upoważnia do zakupu z wykorzystaniem jednego kodu w terminie określonym na kuponie rabatowym. Kupon rabatowy dotyczy tylko zamówień składanych za pośrednictwem Księgarni internetowej www.greenmink.pl. Kupon nie dotyczy zamówień składanych telefonicznie oraz mailowo. Podany kod należy wpisać w polu Dodaj kupon w podsumowaniu Koszyka zakupowego. Kupon nie podlega wymianie na gotówkę oraz nie łączy się z innymi kuponami rabatowymi.

Czas realizacji

Czas realizacji zamówienia składa się z okresu do wysłania towaru oraz czasu potrzebnego na dostarczenie gotowej przesyłki do Klienta. Jest on zależny od wybranego sposobu dostarczenia towaru oraz formy płatności i wynosi od 1 do 5 dni roboczych. Jest równy całkowitemu terminowi realizacji zamówienia, jeśli zamówione produkty są dostępne od ręki w naszym magazynie.

Warunki realizacji zamówień nietypowych są każdorazowo ustalane z Klientem indywidualnie.

Sposoby i koszty dostawy

Jeśli wartość Twojego zamówienia złożonego na stronie www.greenmink.pl przekroczy kwotę określoną na stronie, nie zapłacisz za dostawę! Darmowa dostawa obowiązuje tylko na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Bezpłatna wysyłka realizowana jest za pomocą Poczty Polskiej. Paczki o wadze do 30 kg wysyłamy Pocztą Polską kurierem Pocztexu, natomiast paczki o wadze powyżej 30 kg wysyłamy firmą kurierską.

Zamówienia na kwotę niższą od uprawniającej do darmowej wysyłki są obciążone kosztami dostawy, których wysokość uzależniona jest od wybranej formy płatności i sposobu dostawy:

13,00 zł w przypadku dostawy za pośrednictwem Poczty Polskiej, płatność przy odbiorze przesyłki za pobraniem

10,00 zł w przypadku dostawy za pośrednictwem Poczty Polskiej, płatność przelewem

15,00 zł w przypadku dostawy za pośrednictwem firmy kurierskiej, płatność przy odbiorze przesyłki za pobraniem

10,00 zł w przypadku dostawy za pośrednictwem firmy kurierskiej, płatność przelewem

9,80 zł w przypadku dostawy do paczkomatu InPost (do 2 kg), płatność przy odbiorze przesyłki lub przelewem

Formy płatności

Za zakupy w sklepie można zapłacić: 

1. Poprzez system szybkich przelewów elektronicznych.

2. Gotówką (za pobraniem) - przy odbiorze przesyłki od pracownika firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej dostarczającego zamówione produkty.

3. Przelewem na rachunek bankowy.

Numer konta bankowego: 82 1910 1048 2304 2006 4758 0004 (Santander Bank Polska S.A.) 

Dane adresowe: Wydawnictwo Jedność, ul. Jana Pawła II 4, 25 -013 Kielce

Opłacając zamówienie przelewem, prosimy podać w tytule numer zamówienia.

Numer rachunku bankowego udostępniany jest  także w wiadomości przesyłanej pocztą elektroniczną informującej o przyjęciu zamówienia do realizacji. Na życzenie wysyłamy fakturę na przedpłatę (dotyczy odbiorców instytucjonalnych). Towar wysyłamy po wpłynięciu kwoty na rachunek. W celu prawidłowego zidentyfikowania przelewu, w tytule należy podać numer zamówienia.

Gwarancja, rękojmia i zwrot towaru, odstąpienie od umowy

Wszystkie produkty oferowane w Księgarni internetowej www.greenmink.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Produkty posiadają gwarancję producenta, obowiązującą na terenie Polski.

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – Klient, będący osobą fizyczną, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa w celu niezwiązanym bezpośrednio ze swoją działalnością zawodową lub gospodarczą, może w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki odstąpić na piśmie od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów dostarczenia produktów w przypadku, gdy Klient wybrał sposób dostarczenia inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez księgarnię greenmink.pl. W sytuacji opisanej w zdaniu poprzedzającym Wydawnictwo Jedność nie jest zobowiązane do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów (ponad kwotę najtańszego zwykłego sposobu dostarczenia oferowanego przez księgarnię greenmink.pl).

W celu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy Klient może skorzystać z formularza odstąpienia, wysyłając wypełnione oświadczenie wraz ze zwracanymi produktami na adres: Wydawnictwo Jedność - Dział Sprzedaży greenmink.pl, Krakowska 62, 25-701 Kielce, nie później niż 14 dni od dnia odebrania przesyłki. Zgodnie z ww. ustawą o prawach konsumenta, Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru, dlatego też nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych za pobraniem.

W przypadku uznania odstąpienia od umowy wysyłamy zwracane pieniądze w ciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej wraz z pisemnym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.

Gwarancja, rękojmia, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia produktu z winy użytkownika, wszelkie koszty wyżej wymienionych procedur pokrywa klient.

Ochrona danych osobowych

Składając zamówienie, klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu. Od 25 maja 2018 r. mają zastosowanie nowe przepisy dotyczące Polityki prywatności.

Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883) oraz ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 133 poz. 1204). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

Struktura witryny sklepu została zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było odwiedzać bez konieczności identyfikacji lub ujawniania danych osobowych. Podczas odwiedzania witryn nie są też gromadzone żadne dane służące do identyfikacji samego odwiedzającego lub jego komputera.

Moment rejestracji nie jest tożsamy z zapisaniem się do newslettera. Aby zapisać się do newslettera, należy po zalogowaniu wejść w zakładkę Newsletter.

Zapisanie się do newslettera jest zarazem zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez Wydawnictwo „Jedność” danych osobowych  Klienta w celach promocyjnych i marketingowych (zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1), oraz z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz.U. z 2016 r. poz. 922).

Postanowienia końcowe

Właścicielem Księgarni internetowej www.greenmink.pl jest  Wydawnictwo Jedność powołane przez Biskupa Kieleckiego dekretem nr OG-2/90, Kościelna Osobowość Prawna i mającym nadany numer  NIP: 657-001-14-69, Regon 290502834.

Adres prowadzenia działalności jest jednocześnie adresem korespondencyjnym sprzedawcy.

Niniejszy regulamin jest częścią treści zawieranej przez sklep oraz zamawiającego klienta umowy kupna - sprzedaży. Treść regulaminu jest dla stron obowiązująca zgodnie z brzmieniem z momentu złożenia przez klienta zamówienia.

Wszelkie spory wynikłe w związku z realizowaniem umów kupna - sprzedaży między sklepem a konsumentami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe lub byłoby niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, wszelkie spory będą rozstrzygane przez sąd powszechny, właściwy dla siedziby Sprzedającego.